Proje Okul Danışmanlığı

                    

2018-2019 eğitim öğretim yılı ile birlikte Okulumuz alanında Türkiye’nin ilk Proje Okulu seçilmiştir. Mezunlar Derneğimiz Proje Okullar Yönetmeliği’ne göre Proje Danışma Kurulu üyesidir. Derneğimizin ürettiği bu proje ile “Proje Danışma Kurulu” içinde aktif görev alınması ve Okulumuzun yönetiminde idari yetkililerle ortak çalışmalarda bulunulması hedeflenmiştir.

Proje Danışma Kurulu

MADDE 17 –

(1) Ulusal veya uluslararası proje yürüten, belirli eğitim reform ve programları uygulayan eğitim kurumlarında okul yönetimine rehberlik yapmak üzere proje danışma kurulu oluşturulabilir.

(2) Danışma kurulu; okul müdürü başkanlığında, okul mezunları derneği/vakfı tarafından seçilen yoksa mezunlar arasından belirlenen iki üye, alanı itibarıyla yürütülen proje ve okulda verilen eğitimle ilişkili iki öğretim elemanı, varsa okula adını veren kişi ya da kuruluşların resmi temsilcisi, varsa protokol yapılan tarafın resmi temsilcisi, okul aile birliği başkanı, okul öğrenci temsilcisi, okul müdürü tarafından belirlenen bir müdür yardımcısı veya başyardımcı ile öğretmenler kurulu tarafından seçilen iki üyeden oluşur.