Yönetimden Mesaj

Değerli Mezunlarımız,

13.05.2018 tarihinde gerçekleştirilmiş olan genel kurul sonrası Mezunlar Derneği Başkanlığına seçilmiş bulunmaktayım. 6.dönem yönetim kuruluna göstermiş oldukları özveriden dolayı teşekkürü borç bilirim.

Bugün 15 yaşında olan derneğimiz şuana kadar camiamızın en saf duygularıyla hayat bulmuş ve bugünlere gelmiş bulunmaktadır. Bu derneği hep birlikte kurduk ve yeşerttik. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da sahiplenenleri eksik olmayacaktır. Bizler 7.dönem yönetimi olarak mezunlarımızı bugünlere ulaştıran birlikteliğimizin üzerine değerler eklemek istiyoruz. Biz dernekçiliğimizi gönül işinden profesyonel bir yapıya taşımak istiyoruz. Biz alttan gelen yeni mezunlar ile abileri arasında köprü olmak istiyoruz. Biz Türkiye Denizcilik Federasyonu yönetim kurulu üyesi olarak camiada alınan kararlarda etkin rol alıp taraf olmak istiyoruz. Biz ticaretin içinde olan mezunlarımızı yakınlaştırmak istiyoruz. Biz mezunlar derneği içinde ciddi bir yaklaşım sergileyerek üyelerine ciddiyet kazandırmak istiyoruz. Biz özele değil , Türk denizcilik camiasına hizmet etmek istiyoruz.

Tüm bu hedeflerimiz için tek dayanağımız, genel kurulda olduğu gibi , siz değerli mezunlarımızın desteği olacaktır. Destek verdiğiniz sürece varolacağız. Bu okul 1927'den beri denizci yetiştirmektedir,tarihtir,Türk denizciliğinin mabedidir, taş mektebidir,her gün önünden binlerce kişinin geçtiği vitrinidir. Bu okul Türk denizciliğinin bel kemiğidir, orta öğretimin kalesidir. Bu okulun mezunları birbirine özlem duyar, ortak anılarda buluşur her fırsatta. Bu okul kaderiyle oynanamayacak kadar dirayetlidir , yeri değiştirilemeyecek kadar ağırdır. Ortaköy yaşasın , yaşasın Ortaköy.

Saygı ve sevgilerimle.

Emrah Demir '97Mk

Dernek Başkanı